Przejdź do treści

Metraż mieszkania a kolor mebli kuchennych

Z aspektów, które pozwolą cieszyć się idealnym wystrojem wnętrza. Bardzo istotne jest, aby wykorzystać różnorakie sprawdzone środki kolorystyczne, które nie będą dodatkowo optycznie pomniejszać pomieszczenia. Wręcz przeciwnie – powiększać je w naszych oczach. Warto zainspirować się naszymi propozycjami, jeśli planujesz kolorystykę nowych mebli kuchennych. 

A może kuchnia cała na biało?

Wielu projektantów wnętrz podpowiada, aby na wiodący kolor w kuchni wybrać biel. Jest kolorem neutralnym i będzie bardzo dobrym tłem do różnych bardziej barwnych dodatków. Obojętne, czy wybierzemy klasyczną, wręcz „sterylną” biel, czy też raczej bardziej złamany odcień, będzie to dobry sposób na optyczne powiększenie małych kuchni. 

Szarość nie musi być smutna

Jeśli biel w pełnym wymiarze nie kojarzy nam się najlepiej, zastanówmy się nad szarościami w połączeniu z innymi neutralnymi kolorami. Świetnym pomysłem będzie połączenie mebli kuchennych w dwóch, maksymalnie trzech odcieniach szarości. Większa ilość może optycznie przytłaczać. 

Unikajmy krzykliwych kolorów

Jeśli nie możemy poszczycić się ogromną kuchnią, nie warto kupować mebli w intensywnej kolorystyce, bo w połączeniu z niewielką przestrzenią, mogą przytłaczać i negatywnie wpływać na nastrój osób obecnych w pomieszczeniu. Oczywiście nie musimy kategorycznie rezygnować z żadnych żywych akcentów, połączenie jasnych mebli z wielobarwnymi dodatkami ma szansę na sukces. Korzystnie będzie wyglądać umiejscowienie ciemniejszych akcesoriów na dole pomieszczenia i wykluczenie pstrokatych frontów. Jasne fronty mebli w połączeniu z uchwytami w kolorze złotym sprawią, że pomieszczenie będzie wydawać się większe i lepiej urządzone.