Przejdź do treści

Jakie meble najlepiej pasują do małych kuchni?

Wiele osób myśli, że mała kuchnia to jedynie ograniczenia w remontowaniu mieszkania, jednak nie jest to prawda. Istnieje wiele zestawień meblowych, które będą wyglądać stylowo i dobrze spełniać swoją funkcję także w niewielkich pomieszczeniach. Jednak, czym warto się kierować przy wyborze? Postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Jakie meble będą najlepsze do niewielkiej kuchni?

Zanim zaczniemy remont, warto abyśmy mieli świadomość tego jak mała jest przestrzeń i jakie meble kuchenne chcemy w niej umieścić. Stref, które będą przydatne w kuchni, jest kilka, ponieważ będziemy nie tylko gotować, ale też przechowywać, przygotowywać, a na końcu zmywać. Duża ilość schowków i sprzętu AGD to przydatne rzeczy w kuchni, ale tutaj dobrze jest postawić na funkcjonalność i te elementy, które są absolutnie niezbędne. Świetnie sprawdzą się sprytne rozwiązania, na przykład wysuwany blat, który można złożyć po wykonanej pracy oraz wąskie szafki cargo, które można zastosować nawet do bardzo małych luk w zabudowie. Jeśli mamy parapet, warto go włączyć do zabudowy kuchni i urządzić na nim na przykład dodatkowy blat. 

Szafki są najważniejsze w każdej kuchni – małej i dużej

Odpowiednie szafki to coś, czego nie może zabraknąć nawet w najmniejszej kuchni. Zwróćmy uwagę na pojemność szuflad i dużą liczbę półek, które pomogą nam zmieścić wszystkie niezbędne artykuły. Ciekawym rozwiązaniem jest również narożna szafka, która wewnątrz ma obrotową półkę. Ułatwi nam to pochowanie garnków i szybkie wyciągnięcie tego, którego akurat potrzebujemy. 

Jeśli kuchnia jest naprawdę mała i nie wszystko zmieści się wewnątrz szafek, możesz również wykorzystać przestrzeń na ścianach. Do tego niezbędne będą haczyki, które można zamontować bezpośrednio na ścianie lub pod górnymi szafkami.