Przejdź do treści

Jaki materiał na front kuchenny wybrać?

Osoby, które chcą kupić nowe fronty do kuchni często dzielą się na dwie grupy- ludzi, którzy zwracają uwagę na piękną estetykę materiału, jak i osoby chcące by fronty przetrwały i dobrym stanie przez wiele lat. Tymczasem te dwa problemy można ze sobą połączyć, ponieważ obecnie na rynku jest wiele materiałów idealnych na fronty, które nie tylko są eleganckie, ale też odporne na uszkodzenia i łatwe do zachowania w czystości. Jednak nie każdy materiał się sprawdzi. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź jak najlepiej wybrać.

Czy fronty akrylowe są solidne?

Obecnie duża popularność zyskały fronty akrylowe. W ich przypadku do kuchennej płyty przyklejana jest specjalna okładzina wykonana z akrylu. Ten model ma wiele plusów, między innymi fronty akrylowe są bardzo odporne na zarysowania, kolory nie zmieniają się z biegiem czasu, co jest szczególnie pożądane przy bieli, a sam akryl doskonale przylega do MDF. To rozwiązanie przypadnie do gustu miłośnikom połysku, który jest zdecydowanie głębszy niż w przypadku frontów lakierowanych.

A może wybrać drewno lub fornir?

Drewniane fronty to najdroższa opcja, ale też jedna z najtrwalszych. Ewentualne uszkodzenia można bez problemu poddawać renowacji, a sama stylistyka jest ponadczasowa. Pasują też do każdego wnętrza. Warto też zastanowić się nad meblami fornirowanymi, czyli wykonanymi z płyty MDF, ale pokrytymi cienką warstwą drewnianą.

Lakierowane fronty to popularny wybór

Bardzo często do mebli kuchennych wybierane są też fronty lakierowane, które łatwo można dopasować do otoczenia, szczególnie, jeśli decydujemy się na meble na wymiar. W tym wypadku możemy wybrać nie tylko połysk, ale też mat i półmat, jednak powinniśmy liczyć się z przykrą ewentualnością, że po kilku latach jasne fronty mogą lekko zżółknąć w wyniku utlenienia.