Przejdź do treści

Garderoba czy szafa wnękowa – co wybrać?

Decyzja, czy wybrać szafę wnękową, czy garderobę, jest o tyle poważna i problematyczna, bo zazwyczaj nie jest chwilowa. To duże przedsięwzięcie aranżacyjne, które jeśli się nie powiedzie, może skutkować dyskomfortem wszystkich domowników. Dlatego warto się zastanowić nad wyborem bardzo szczegółowo. Zapraszamy do przeczytania artykułu, gdzie pochylamy się nad tematem i rozważamy różne możliwości.

Czy garderoba to dobry pomysł?

Osoby mieszkające w domu jednorodzinnym są w korzystniejszej sytuacji, ponieważ mogą stworzyć garderobę w osobnym pomieszczeniu, z kolei w małej kawalerce nie sposób wygospodarować na nią nieco miejsca. Duża garderoba będzie świetnym pomysłem do domu singla lub pary- w ten sposób wszystkie ubrania będą pod ręką. Z kolei po pojawieniu się dzieci, sprawa będzie utrudniona. Jeśli garderoba będzie przy pokoju rodziców, maluchy będą miały ograniczone możliwości korzystania ze swoich ubrań.  Warto jednak wiedzieć, że garderoba to świetny sposób na odciążenie reszty domu od ubrań. Jeśli ich miejsce będzie w garderobie, nie będą porozkładane w innych miejscach. Pamiętaj jednak, że minimalnie powinieneś przeznaczyć na garderobę 4m2, a jeśli chcesz tam również prać, prasować i suszyć, konieczne będzie 10m2.

Czy warto kupić szafę?

Szafa wnękowa to dobry wybór dla standardowych mieszkań, gdzie garderoba się nie zmieści. Ten praktyczny mebel pozwoli na przechowywanie wszystkich ubrań, ręczników czy pościeli. O czym warto pamiętać, aby koniecznie znalazło się w szafie? Niezbędne są odpowiednio szerokie półki na ubrania, drążki na wieszaki oraz szuflady, gdzie możemy umieścić akcesoria i bieliznę. Bardzo popularne są wnękowe szafy przesuwne, które sprawdzają się nawet w małych pokojach, a ubrania są łatwo dostępne dla wszystkich domowników.